Gościmy aktorów z krakowskiego teatru "Kurtyna" 29-09-2015

29 września 2015 r. w naszej szkole gościli aktorzy z krakowskiego teatru „Kurtyna”. W spektaklu „Nie jesteś sam” nasi uczniowie mieli szansę, identyfikując się bez trudu z główną bohaterką, utwierdzić w przekonaniu, że tylko przywiązanie się do weryfikowalnych autorytetów, rozwaga i intuicyjna mądrość, wiara i mocne przekonanie o swojej sile pozwala uniknąć podstępnych pułapek w przeżywaniu życia „na skróty”.

Przedstawienie prezentowało problemy i zagadnienia związane z momentem przejścia młodzieży w kolejny etap dojrzewania: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, rodzinę i nauczycieli jako naturalne autorytety, zagrożenia związane z budowaniem indywidualnej pozycji w nowej grupie rówieśniczej, przemoc i agresję werbalno- fizyczna w środowisku szkolnym, problem agresji elektronicznej co najważniejsze profilaktykę używek: DOPALACZE, narkotyki, środki psychoaktywne, alkohol, papierosy w życiu młodego człowieka.